Wstęp: O kursie Sztuka i Ruch malowanie tuszem

Na tym kursie nauczysz się malować tuszem. Motywem przewodnim będą chmury. Poćwiczysz nowe sposoby poruszania, budując w ten sposób świeże połączenia neuronalne i tonizując pracę mięśni. Poznasz ciekawe ćwiczenie wzmacniające nogi, odprężające wzrok i uelastyczniające tułów, o symbolicznej nazwie - Ruszając rękami jak chmurami. Z tak przygotowanym ciałem i umysłem poznasz sposoby, za pomocą których od wieków artyści uwieczniali płynące po niebie chmury.


Praca twórcza i wolne ruchy ręki przy malowaniu, dają odczucie przyjemności. Następuje proces spowolnienia oddechu, stopniowo poprawia się nastrój. Budzi się wewnętrzny kreator, gotowy tworzyć! Stan medytacji jaki z czasem osiągamy dzięki twórczej pracy, dzięki aktywacji prawej półkuli mózgu zaczyna przenosić się na inne obszary życia


Ten autorski cykl, to 4 lekcje. Od przygotowania ciała i umysłu, poprzez zaaranżowanie stanowiska pracy, przygotowanie różnych odcieni tuszu, aż po 16 zadań praktycznych z malowania. Zapraszam!

Do kogo jest skierowany?

Jeśli zależy ci na polepszeniu jakości życia, na swobodniejszym poruszaniu się, na głębszym kontakcie z własnym ciałem i umysłem, na rozbudzeniu swojej kreatywności przez malowanie, poznawaniem naturalnych technik prozdrowotnych odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia, ten kurs jest dla ciebie.

Wymagania

Aby, wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy chęć poznania i uczenia się nowych sposobów poruszania się, ciekawość poznania nowych technik malowania. Jeśli chodzi o umiejętności, nabierzesz je z czasem i dzięki praktyce.

Zainspiruj się i praktykuj samodzielnie w domu już dziś!


Poznaj Marzenę, dowiedz się o jej artystycznej podróży jako nauczycielki sztuki i instruktorki taiji i qigongu. Sprawdź jak, takie formy pracy z ciałem i duchem oraz umysłem, przełożyły się na kreatywność i witalność.

Dowiedz się jak malować tuszem, zapoznaj się z materiałami i odkryj medytacyjne aspekty sztuki i qigongu.

Postępuj zgodnie z radami Marzeny. Wybierz odpowiednie miejsce do pracy i praktyki, znajdź dla siebie czas, oraz ustal swoją rutynę aby tworzyć i ćwiczyć regularnie.

Rozpocznij od fizycznych ćwiczeń, zharmonizuj umysł, zrelaksuj się przy qigongu, następnie przygotuj z Marzeną stanowisko pracy i nauczyć się jak używać tusz i go przygotować w różnych gęstościach. Rozgrzej się artystycznie, ćwicząc linie falisty, spiralne i proste, a następnie wykonaj zadania malarskie z motywem chmur, powodzenia!

Nadaj ostateczny szlif swojej praktyce. Poznaj cały cykl i daj nam znać o efektach swojej pracy!

Kontynuuj